Sosiaalisen median kielto Ranskaan alle 15-vuotiaille

Alue kaikelle mahdolliselle keskustelulle, muista kuitenkin palstan säännöt ja hyvät tavat.
oh2op
Viestit: 9357
Liittynyt: 28.03.2014 04:32

Sosiaalisen median kielto Ranskaan alle 15-vuotiaille

ViestiKirjoittaja oh2op » 22.07.2026 00:42

https://www.hs.fi/maailma/art-200001215 ... e=ampparit

No nyt jäävät ranskalaiset jälkeen muusta nuorisosta noin 5 vuotta. Sosiaalisen median voisi kieltää valtuutetuilta ja edustajilta.

oh2op
Viestit: 9357
Liittynyt: 28.03.2014 04:32

Sosiaalisen median kielto uhkaa nuorisotyötä Re: Sosiaalisen median kielto Ranskaan alle 15-vuotiaille

ViestiKirjoittaja oh2op » 18.09.2026 18:27

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/eu- ... ia/9394678

Nuorten tietoliikkumisen kieltämisessä on vapaudenriiston sivuvaikutuksia tietoliikentreessä. Miten paljon pahalta vältyttäisiin, jos nuorilta kiellettäisiin myös moottoriavusteinen liikkuminen; sähköpotkulaudat, sähkökäyttöiset polkupyörät jne.? Itse asiassa nuorilta ehkä pitäisi kieltää jalat, niin eivät liikkuisi niin hallitsemattomasti huonoonkin seuraan.

On tärkeää kieltää kaikki oma-aloitteisuus, jotta saadaan 28-vuotiaita kuntoutettavia. Vain näin saadaan teollisuuden ja tuotekehityksen tilalle vapaakaupalla sosiaalimenot kasvamaan, ja valtionvelka, kun ei haluta maksaa veroja.


Palaa sivulle “CQCQCQ”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 29 vierailijaa